Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Tutaj zdobędziesz wiedzę, odniesiesz sukces, poznasz przyjaciół

Szkoła Podstawowa nr 13

im. Huberta Wagnera w Będzinie

Realizując kolejne zadania projektu „Godność, wolność, niepodległość”, uczniowie klas V e i VI c uczestniczyli w spacerze „Śladami dawnego Będzina”. W Pałacu Mieroszewskich poznali historię właścicieli majątku związaną z okresem międzywojennym. Obejrzeli również wystawę poświęconą 100. rocznicy wybuchu I powstania śląskiego. „Będzińskie podziemia” przybliżyły uczniom historię miasta z okresu II wojny światowej. Wizyta w domu modlitwy „Mizrachi” była niezapomnianą lekcją historii na temat będzińskich Żydów, którą zakończyło spotkanie przy zegarze słonecznym w kształcie tory – pomniku upamiętniającym likwidację będzińskiego getta w czasie II wojny światowej.

 

Copyright © 2020 SP 13 Będzin Admin iwoszu@wp.pl Rights Reserved.