Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Tutaj zdobędziesz wiedzę, odniesiesz sukces, poznasz przyjaciół

Szkoła Podstawowa nr 13

im. Huberta Wagnera w Będzinie

Środa - 6 lutego zapadnie nam na długo w pamięć.
Odbyły się wtedy w naszej szkole zajęcia poruszające bardzo ważny i niestety aktualny problem smogu. Wszystkim nam towarzyszyło tego dnia hasło przewodnie: Smog=Smoke +Fog. W ramach szkolnego dnia antysmogowego uczniowie klas I-III dowiedzieli się, co to takiego smog oraz dlaczego należy się go bać i unikać, ponadto wzięli udział w warsztatach zdobienia maseczek antysmogowych.

Niektórym dzieciom tak bardzo się one spodobały, że nawet w drodze na szkolną stołówkę nie mogły się z nimi rozstać. Na zajęciach dla starszych klas wykorzystano materiały multimedialne: prezentację oraz film, które skutecznie skupiły uwagę zgromadzonych na następujących zagadnieniach:

  • w jaki sposób powstaje smog?
  • co oznaczają tajemnicze: PM2,5 i PM10 i benzo(a)piren?
  • jak smog oddziaływuje na nasz organizm? w jaki sposób możemy się przed nim chronić?
  • co można zrobić, aby go wyeliminować?
    Następnie uczniowie z klas 4-6 przystąpili do konkursu plastycznego pod hasłem: ”Nie dajmy się smogowi!”, a reprezentanci klas 7-III wzięli udział w konkursie wiedzy o smogu. Wyniki obu konkursów zostaną ogłoszone tuż po feriach.

Copyright © 2020 SP 13 Będzin Admin iwoszu@wp.pl Rights Reserved.