W III edycji konkursu inspirowanego 100 rocznicą odzyskania niepodległości dominujaca była poezja niepodległościowa.
Eliminacje konkursowe odbyły się w dniach 22 i 23 stycznia w klubie „Pod Sową” Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Będzine. Konkurs „Twórca i jego dzieło” obejmował trzy obszary działań: teorię (wiedza o życiu i twórczości wybranych poetów oraz znajomość wskazanych wierszy), kreację w formie teatru ilustracji (Kamishibai i internetowy mem) oraz prezentacji wiersza w formie recytacji lub w przypadku starszej młodzieży napisania opowiadania.
W kategorii wiekowej klas IV-VI szkół podstawowych otrzymaliśmy wyróżnienie, a w kategorii wiekowej młodzieży z klas VII – VIII szkół podstawowych i III klasy gimnazjum – trzecie miejsce. Laureaci nagród oraz wyróżnień otrzymali nagrody książkowe.
Wszystkim uczniom i ich opiekunom – gratulujemy!