Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Tutaj zdobędziesz wiedzę, odniesiesz sukces, poznasz przyjaciół

Szkoła Podstawowa nr 13

im. Huberta Wagnera w Będzinie

Uczennice z klasy VIII a – Maja Biskupska i Matylda Maciejewska, pod opieką nauczycieli: Anny Samsonowicz
i Barbary Żółkiewicz, w ramach projektu HISTORIA: POSZUKAJ realizowały program Centrum Edukacji Obywatelskiej „Historionauci”. Zadanie dotyczyło szukania śladów przeszłości związanych z odzyskaniem niepodległości w Muzeum Zagłębia w Będzinie i ożywienie eksponatu poprzez opowiedzenie jego losów. Uczennice, wspomagane przez historyka muzeum, wybrały frak mundurowy Gustawa Wolskiego, oficera 3 Pułku Piechoty Liniowej Królestwa Polskiego z lat 1815 – 1831. Pracę Mai i Matyldy można przeczytać na stronie programu „Historionauci” oraz w szkolnej gazetce „WagnerPress II”.

Copyright © 2020 SP 13 Będzin Admin iwoszu@wp.pl Rights Reserved.